Goji a diet

Tyto zázračné plody mají nutričně vyvážené složení, díky kterému se využívají i při různých metabolických omezeních nebo právě při hubnutí.Pojďme si shrnout hlavní výhody:

1.Na 2 polévkové lžíce Goji připadá 167 kJ a patří mezi potraviny s nízkým glykemickým indexem. Energii proto dodává tělu postupně, aniž by rozkolísala hladiny krevních cukrů.2.Obsahuje až 21 % vlákniny. Vláknina je tichým pomocníkem při hubnutí. Snižuje glykemický index jídla a zajistí dlouhodobější pocit sytosti.3. Pomáhá nastolit duševní pohodu snížením hladiny stresu, která ke zdravému hubnutí bez diskuze patří.

4. Pozitivně ovlivňuje také regeneraci svalů, takže vám pomůže dostat se do formy i po fyzické stránce.


Co z Goji připravit?

Z kustovnice se dá využít téměř cokoliv. Mladé výhonky na přípravu čaje, listy do salátu jako běžná listová zelenina, mladá rostlina poslouží jako kuchyňská bylina. Nejčastěji se však v kuchyni setkáme s antioxidanty nabitými plody. Konzumují se čerstvé, vařené, nakládané a hlavně sušené. I když se většinou upravují na sladko – například jako součást snídaňových nebo oříškových směsí – hodí se i do vaření. Třeba do čínských polévek, při pečení kuřete nebo k mletému masu.

Ovocný čaj plný energie

Další možností je využít kustovnici k přípravě domácího ovocného čaje. Vroucí vodou zalijete směs sušených plodů (30 g / 0,5 l vody) a např. švestek, necháte chvíli vylouhovat, a máte hned 2 v 1. Sušené plody v čaji změknou, a tak nic nepřijde na zmar. Ideální svačinka!


Popular Today
Marie Kazdová našla cestu ke snížení váhy a chce pomoci ostatním
Read more
Med a zdraví – sladidlo i jako prostředek k léčení
Read more
Marie Kazdová našla cestu ke snížení váhy a chce pomoci ostatním
Read more
Smoothie recepty na hubnutí
Read more
Káva při hubnutí škodí nebo pomáhá?
Read more
Dieta se zdravými koktejly
Read more
Použití žvýkaček v medicíně - novou éru žvýkačky?
Read more
Co platí na křečové žíly?
Read more

Never Miss A Post!