10 METOD, KTERÉ OMLADÍ PLEŤ

Pomocí nejmodernějších metod můžete spolehlivě čelit úhlavním škůdcům krásné pleti, jako jsou stres, znečištěné prostředí, zemská přitažlivost i genetické dispozice. Dnes už to dávno není jen ženská záležitost, i muži touží projevy stárnutí zpomalit. Ukážeme vám jak.

1. Pravidelná péčeNení nad každodenní ošetření kvalitní kosmetikou. Abyste v budoucnu nemuseli řešit výplně a zbrušování, měli byste začít již kolem 25 let, nejpozději však ve třiceti. Ani nejnovější krémy nemohou dělat zázraky, nicméně vhodně zvolená kosmetika působí jako prevence a zpomaluje proces stárnutí kůže. Mezi standardní péči patří každodenní ošetření pleti, a to ráno a večer pomocí pleťového krému a jednou týdně aplikace speciální masky. (Na suchou pleť je ideální například maska Oatifix od Lush z mletých ovesných vloček a banánů, na mastnou pleť Deep Cleansing Emergency Mask od Clinique, na smíšenou Clay Pack z přírodního bahna a aloe vera od Nuskin). Alespoň jednou za měsíc byste měli zajít na odborné ošetření ke své kosmetičce, která vám zároveň pomůže se správným výběrem vhodných přípravků přímo na míru.

Cena: dle vybraného přípravku.

2. Chemický peeling

Jde o poměrně zaběhnutou metodu. Jako u každého peelingu, i zde dochází ke zbroušení a zjemnění kůže. Chemickým se nazývá proto, že se k vyhlazení vrásek a projasnění pleti využívají ovocné kyseliny. Jejich účinek je patrný ihned. Urychlují proces odlupování kůže. Má skvělý efekt i na drobné pigmentové skvrny, které dokáže poměrně úspěšně odstranit. Nevýhodou je, že po ošetření nesmíte na sluníčko. Je tedy čas vyrazit na kúru již teď a ne v době dovolených. Obvykle se ošetření provádí opakovaně 4–5x v intervalech po 7 až 14 dnech. Více informací najdete zde.Cena: zhruba 1000 korun za jednu aplikaci.

3. Mezoterapie

Tento zákrok koriguje zejména obličejovou partii, ale používá se také k vypínání kůže na krku a dekoltu. Mezoterapie je minimálně invazivní postup, při kterém se speciální léčivé roztoky aplikují mikroinjekcemi do střední vrstvy kůže (mezodermu), tedy přibližně do hloubky 4 mm. Léčebné roztoky obsahují vysoké koncentrace vitaminů, aminokyselin a koenzymů. U vysušené pokožky, kde je třeba vypnout drobné vrásky, je roztok kombinován s kyselinou hyaluronovou. Po zákroku můžete mít mírný otok kolem míst vpichu a kůže může být až 2 dny zčervenalá. Po tuto dobu byste neměli chodit na sluníčko.

Cena: podle rozsahu ošetřovaného místa, v průměru kolem 4500 korun.

4. Oxy-jetJde o metodu, při níž se do podkoží dostávají účinné látky jako kyselina hyaluronová a další spolu s kyslíkem, a to za pomoci tlakové kyslíkové sondy. Zákrok je podle odborníků bezbolestný. Pleť po něm působí velmi svěže a omlazeně. Kůže je vypnutá, a to okamžitě. Počítejte ovšem minimálně se třemi návštěvami zhruba po týdnu, aby byl efekt trvalý.

Cena: je velmi variabilní. Začíná zhruba na třech tisícikorunách, ale může se vyšplhat až na desítky tisíc.

5. Ošetření laserem

V poslední době se lasery skloňují ve všech pádech. Používají se i při omlazení pleti. Je trochu problém se zorientovat v typu laseru, protože neustále přicházejí na trh nové a lepší varianty, které slibují ještě patrnější efekt. Jedním z nejnovějších je takzvaný frakční laser. S jeho pomocí se ošetřuje obličej v malých bodech, mezi kterými zůstávají nedotčené malé plošky. Kůže se následně obnoví. Obecně po ošetření laserem je kůže vypnutější, rozjasněná a vláčná. Vybírejte si podle toho, kdo s přístrojem pracuje. Přednost dejte dermatologovi. U ošetření laserem počítejte s opakovanou aplikací, protože výsledek je vždy dočasný, což záleží vždy na typu laseru.

Cena: pohybuje se řádově v tisícikorunách.

6. Radiofrekvence

Radiofrekvence využívá teplo, které působí na podkoží pomocí radiofrekvenční energie. Speciální přístroj vysílá tuto energii do spodních vrstev kůže a tam se mění v teplo, které pozitivně ovlivní kolagenová a elastinová vlákna. Pleť je ihned po ošetření vypnutá a pevná. Počet potřebných ošetření záleží na stavu pokožky. Všeobecně se však doporučuje 4–6 ošetření, mezi kterými by měla být pauza 15–20 dní. Následná ošetření se považují za udržovací.

Cena: od 3000 korun za ošetření.7. Fotorejuvenace (IPL)

Metoda funguje na principu zahřívání pokožky velmi nízkými dávkami pulzního světla IPL. Po zahřátí dochází ke stimulaci buněk, které produkují kolagenní vlákna, a obnovuje se jejich tvorba. Díky fotorejuvenaci můžete korigovat i drobné pigmentové skvrny, ale především vyrovnává pleť. Doba hojení je zhruba 2 až 4 týdny. Následně je třeba důsledně se chránit proti slunci krémy s vysokým UV filtrem až 50+, a to i několik měsíců.

Cena: od 700 korun.

8. Mikrodermabraze

Metoda je založena na zbroušení vrchních vrstev kůže podobně jako u chemického peelingu. Uplatňuje se nejen pro vyhlazení drobných vrásek, ale také k odstranění jizviček po akné, vyhlazení dekoltu a také pro omlazení kůže na rukou. Speciální přístroj produkuje drobné krystaly, které brousí odumřelé buňky. Výhodou je cenová dostupnost, je ale třeba ošetření několikrát opakovat a kůže je velmi citlivá na sluneční paprsky.

Cena: od 400 korun. Za obličej, krk a dekolt zaplatíte zhruba kolem 3000 korun.

9. BotulotoxinStále využívanou a spolehlivou metodou je i injekční aplikace botulotoxinu. Nejčastějším využitím je vypínání vrásek na čele, ale spolehlivě se uplatní i na vrásky kolem úst. Látka se vpichuje do ošetřovaného místa, kde zmrazí mimické svaly. Díky tomu se vrásky vypnou. Lze aplikovat jen u drobnějších vrásek. U těch hlubokých je potřeba dodat pod kůži takzvanou výplň. Efekt vydrží 4 až 6 měsíců. Pak se postupně mimickým svalům navrátí jejich funkce. Po častější aplikaci se délka trvání efektu prodlužuje a mimické svalstvo ochabuje.

Cena: začíná někde na 2000 korunách, ale v průměru se pohybuje okolo 4500 korun v závislosti na hloubce vrásek a velikosti ošetřovaného místa.

10. Výplně

Spolehlivou metodu nabízí samozřejmě i plastická chirurgie. Kůže je vypínána pomocí speciálních výplní. Do ošetřovaného místa se injekčně vpravují husté gely (obsahují látky na bázi kyseliny hyaluronové a podobně), které se postupem času vstřebají. Většinou to trvá od půl roku do dvou let v závislosti na druhu materiálu a jeho vstřebávací schopnosti. Zákrok je bezbolestný a efekt okamžitý. Rozmohly se však i metody, při nichž se k výplním používá vlastní tuková tkáň. Tyto zákroky by měl provádět zkušený plastický chirurg, jelikož mohou být nevratné. Dejte proto přednost zavedené klinice.

Cena: výplně na injektivní bázi stojí zhruba od 3000 korun.

Tak kdy své okolí překvapíte svým novým já?

Popular Today
Udělejte si doma krém pro každou pleť: Bez chemie a konzervantů!
Read more
Co platí na křečové žíly?
Read more
Co platí na křečové žíly?
Read more
Omlazení obličeje doma po 40 letech , 50 let bez laserovým zákrokům , lžíce , body, mastí a bylinek
Read more
Co dělat proti křečovým žilám
Read more
Marie Kazdová našla cestu ke snížení váhy a chce pomoci ostatním
Read more
Odstranění vrásek na čele - domácí recepty
Read more
Dieta se zdravými koktejly
Read more

Never Miss A Post!